Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Вінниччина стала учасником проекту із протидії неінфекційним захворюванням
Img 2849

 13 грудня на базі Вінницької академії неперервної освіти в рамках проекту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у співпраці з Міністерством освіти та науки України, Міністерством охорони здоров’я України, за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, відбувся міжсекторальний  круглий стіл – «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».

Участь у роботі взяли представники пілотних шкіл, медичні працівники, фахівці із відділу освіти та партнерські організації.

Мета заходу  – зниження рівня смертності та захворюваності, пов’язаними з неінфекційними захворюваннями (серцево-судинні, цукровий діабет, рак, хронічні респіраторні хвороби), а також заходи спрямовані на боротьбу з основною четвіркою факторів ризику – тютюнопаління, зловживання алкоголем, нездорове харчування та низька фізична активність.

Проект містить окремий освітній компонент «Профілактика неіфеккційних захворювань серед учнівської молоді». Саме на нього і була звернена основна увага.

Основним його завданням є: розробка ефективної програми зміцнення здоров’я у школах та запровадження здоров’язбережувальних технологій навчання; створення сприятливого для здоров’я шкільного середовища за участю педагогічного колективу, медичних працівників, учнів і батьків; розробка та апробація моделі шкільної служби здоров’я у Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій, Полтавській, Дніпропетровській, Харківській областях та міста Києва.

За підтримки проекту учасники оцінять ситуацію у загальноосвітньому навчальному закладі, розроблять план впровадження нововведень та отримають для його реалізації необхідну методичну й експертну підтримку.

За словами керманичів освітянської галузі регіону : «Формування здорового способу життя серед молоді є настільки ж актуальним завданням, як і національно-патріотитчне виховання. В області дуже активно і креативно працює «Школа сприяння здоров’я», розвивається спортивно-туристична база, створюються нові спортивні  майданчики,  щорічно проводиться конкурс-фестиваль «Молодь обирає здоров’я».

Активну участь у роботі проекту візьме Вінницький обласний Центр здоров’я. Вже не перший рік спеціалісти закладу проводять інформаційно-просвітницьку діяльність і сприяють популяризації здорового способу життя серед молоді. Головний лікар ВОЦЗ – Тамара Васильчук наголосилана: «Особливу увагу потрібно приділяти, перш за все, профілактиці. Для зменшення впливу неінфекційних захворювань впроваджується підхід, коли людина сама обиратиме заходи, спрямовані на зміцнення свого здоров’я. Координатором та технічним лідером програм та проектів у цій сфері стає Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я, який готуватиме науково обгрунтовані рішення та аналітику у сфері громадського здоров’я».

Для зменшення впливу неінфекційних захворювань на людей і суспільство потрібен усебічний підхід, який вимагає спільної роботи всіх секторів, включаючи охорону здоров’я, належне фінансування з боку держави, а особливо проведення профілактичних заходів. Адже, просвітницька робота та розповсюдження інформації відіграють вирішальну роль не лише у зниженні факторів ризику, пов’язаних зі стилем життя (куріння, зловживання алкоголем, брак фізичної активності та нездорове харчування), але й позитивно впливатимуть на здоров’я та добробут українців.

 

13.12.2016р    Прес-служба   ДОЗ    ОДА