Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Яке майбутнє чекає обласну екстренну допомоу?
Img 9141

Представники  регіональних і місцевих засобів масової інформації нещодавно отримали нагоду ближче познайомитися з роботою Центру екстреної медицини та медицини катастроф. Зустріч з представниками ЗМІ стала можливою завдяки Департаменту охорони здоров’я та при безпосередній участі директора Департаменту - Людмили Грабович

Головний лікар Центру Анатолій Пирникоза і його заступник з технічних питань Олег Сидоров провели лекцію-екскурсію для журналістів, під час якої презентували серверну, та  диспетчерську, куди приходять усі дзвінки по лінії «103», ознайомили з роботою програми «Вчасна допомога».

Концепція Національного проекту «Вчасна допомога» полягалє у створенні єдиних централізованих регіональних оперативно-диспетчерських служб в кожному обласному центрі на базі Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

На одному з робочих місць присутніх ознайомили з тим, як же само працює наша «екстренка» з моменту отримання виклику від хворого чи постраждалого до надання йому необхідної медичної допомоги.

Як пояснює Анатолій Пирникоза, щойно адреса, де знаходиться пацієнт, потрапляє до бази даних на комп’ютері –з’являється  карта з прапорцем, що вказує на точне місце знаходження хворого. На карті також відображені усі бригади служби. Вони різного кольору, саме він характеризує, на якому етапі та за якою роботою бригада медиків: – їдуть на виклик, знаходяться безпосередньо біля пацієнта, звільнилися чи транспортують хворого до медичного закладу.  Відображені навіть автомобілі, які знаходяться на технічному огляді!

 Тепер завдання диспетчера – знайти вільну бригаду, що розташована найближче. А далі виклик передається безпосередньо з пульту до бригади.

Не пройшло і 10 секунд, як імітований для журналістів виклик подав звуковий сигнал на планшеті. Такими сучасними гаджетами оснащена кожна бригада екстреної медичної допомоги. Медик бригади реагує на це і надсилає сигнал, що виклик  отримано. На екрані монітору, що знаходиться в Центрі, моментально змінюється колір повідомлення.

Журналісти з великою зацікавленістю спостерігали за роботою диспетчерів і отримали змогу почути відповіді на деякі запитання, які їх цікавили.

 Та очільник медичної галузі області Людмила Грабович, спостерігаючи за реакцією учасників заходу, своєю фразою розчарувала присутніх: «Ключі від програми надані тимчасово. Програма працює в тестовому режимі лише на території Вінниці й Вінницького району та лише до 1 січня 2017 року».

Людмила Олексіївна пояснила, що Програма спочатку йшла як державна, та на деякому етапі була передана на регіон. Для отримання ліцензії й поширення її на всі райони області, необхідно поетапне дофінансування, яке залежить від рішення, що приймуть народні обранці на черговій сесії.

Директор Департаменту також зауважила, що роботу програми вивчали науковці нашого технічного університету і однозначно підтримали необхідність для області цієї сучасної і зручної системи організації та моніторингу роботи бригад екстреної медичної допомоги.

Людмила Олексіївна закликала журналістів і громадськість підтримати проект і максимально довести не тільки до можновладців, а й до пересічних громадян необхідність і значення для мешканців регіону презентованої Програми.

Адже надання вчасної, якісної фахової екстреної медичної допомоги – це проблема, яка стосується кожного жителя нашої області.

13.12.2016  Прес-служба ДОЗ ОДА