Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
На базі ВОСТМО «Фризіатрія» відбулася семінар-нарада
Img 2745

На базі ВОСТМО «Фризіатрія» відбулася семінар-нарада з питань організації виявлення туберкульозу на первинному та вторинному рівнях надання медичної допомоги. 

Мета заходу – обговорення проблемних питань у лікуванні хворих на туберкульоз. 
До участі у семінарі було запрошено фтизіатрів області, а також сімейних лікарів. Учасники семінару-наради обговорили проблемні питання галузі, розглянули основні положення та компоненти інформаційного контролю (ІК) за ТБ, звернули увагу на особливості та вимоги щодо методики, безпеки збирання, транспортування біологічних зразків, а також звернули увагу на настанови та висновки місії ВООЗ щодо досягнень та проблемних питань з ІК в Україні у 2016 році.

Під час заходу до слова запрошували спеціалістів галузі, серед них: головний лікар ВОСТМО «Фтизіатрія» – Олександр Служивий, обласний фтизіатр – Світлана Андрушенко, та завідувач лабораторією ІІІ рівня діагностики туберкульозу – Неоніла Безсмертна.

-Кожен ризикує стати об’єктом захворювання на туберкульоз, не зовсім захищені навіть медичні працівники. Тому потрібно пам’ятати про елементарні засоби захисту від цього легеневого захворювання у всіх лікувально-профілактичних центрах. Знати основні правила спілкування з такими людьми, - повідомив Олександр Сулживий.

Туберкульоз – одне з найдавніших інфекційних захворювань і характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.

-Проблема захворювання на туберкульоз, на жаль,  залишається актуальною досі.  Тому вчасне виявлення і діагностика хвороби допоможуть швидше вилікувати хворих та зменшити кількість захворювань, – зазначив головний лікар.

23.11.2016   Прес-служба ДОЗ ОДА