Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Сьогодні – Всесвітній день боротьби з ХОЗЛ
Hozl21

Захворювання ХОЗЛ являється 4-ю провідною причиною смерті в усьому світі поряд із ВІЛ/СНІД. За даними ВООЗ вражає близько 600 млн. осіб по всьому світу. Щорічно недуга вбиває більше людей, ніж рак молочної залози та діабет разом узяті і завдає значної економічної шкоди.

Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) – це одне з найпоширеніших соматичних захворювань людини.

 Задишка (проблеми з диханням), яка є основним симптомом ХОЗЛ, має стійкий та прогресуючий характер і серйозно впливає на якість життя пацієнтів. В найбільш серйозних випадках симптоми ускладнюють життя пацієнтові настільки, що унеможливлюють виконання найпростіших побутових дій (умивання та одягання). Зниження легеневої функції спричиняє хронічне скорочення дихання, яке призводить до обмеження здатності до повсякденної діяльності. 

За прогнозами фахівців, ХОЗЛ у 2020 році посяде в світі третє місце серед причин смертності, а на сьогодні воно має вищий показник летальності, ніж рак легень, і викликає більше смертей, пов’язаних з курінням, ніж серцево-судинні хвороби.

Головний фактор ризику виникнення ХОЗЛ – куріння (90% випадків). На розвиток хронічних обструктивних захворювань легень значно впливають забруднене повітря, шкідливі умови праці, тривале вдихання диму, пилу та хімічних сполук, а також часті інфекції легень у дитячому віці.

Симптоми захворювання прогресують повільно упродовж багатьох років. Спочатку задишка може виникати лише при фізичному навантаженні, як відчуття дихального дискомфорту, скутості у грудях. Гострі респіраторні інфекції збільшують ці прояви особливо у зимовий період. З часом розвивається хронічна дихальна недостатність.

Згідно офіційної обласної статистики загальна захворюваність хронічними бронхітами становить 371,6 на 10 тис.дорослого населення, хронічними обструктивними хворобами легень – 105,3 на 10 тис. дорослого населення.

ХОЗЛ – вилікувати неможливо, але вчасне виявлення хвороби допоможе загальмувати процес пошкодження легень і значно полегшити симптоми.

  Щоб запобігти розвитку ХОЗЛ, потрібно своєчасно звертатись на прийом до свого сімейного лікаря, який, в разі потреби, скерує до лікаря-пульмонолога для дообстеження і прийняття відповідного протирецидивного лікування.

 

17.11.2016р.                                               Прес-служба     ДОЗ         ОДА