Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Вчасно попереджуємо діабет – перемагаємо хворобу разом!
Img 7150

Всесвітній день боротьби з цукровим  діабетом  14 листопада -  який служить нагадуванням всьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає. Дата обрана в знак визнання заслуг одного із винахідників інсуліну Фредеріка Бантінга, який народився 14 листопада 1891 року.  

Нинішнього року день боротьби з діабетом відбувається під гаслом: «Фокус на діабет».

 Пивернути увагу громади до проблем захворюваності на «солодку хворобу» та наголосити, що діабет – не вирок,  вирішили учасники флешмобу, що відбувся на Європейській площі міста.

   Модераторами та учасниками заходу стали члени Асоціації хворих на цукровий діабет «Благовіст», учасники Вінницької обласної асоціації ендокринологів,  студентського наукового товариства ВНМУ ім. М.І.Пирогова та студентів медичного коледжу.

Студентська громада  створила із блакитних повітряних кульок Блакитне коло. Блакитне коло діабету – зображення, затверджене Міжнародною Діабетичною Федерацією (IDF) та Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я, стало емблемою Всесвітнього Дня Діабету. Емблема Всесвітнього Дня Діабету – БЛАКИТНЕ коло – означає єдність світової діабетичної спільноти в боротьбі з пандемією діабету.

Різноманітна програма акції зацікавила багатьох людей, вони активно долучалися до дійства, вимірювали тиск та здавали кров на перевірку рівня цукру.

      Скринінг був  організований  Департаментом охорони здоров’я ОДА, Громадською організацією «Вінницька обласна асоціація ендокринологів», спільно з Вінницьким обласним клінічним високоспеціалізованим ендокринологічним центром.

Громадянам із підвищеним рівнем цукру надані рекомендації щодо подальшого обстеження та лікування.

За час проведення акції, тест на рівень цукру крові пройшли 92 людини. У двох із них  вперше виявлено цукровий діабет.

У скринінгу також взяв участь «ОКОМОБІЛЬ» – офтальмологічна лабораторія, що здатна виявити  патології зору у людей, які живуть з діабетом,  на ранніх етапах.

На цьому заходи не завершаться і триватимуть протягом місяця. Організатори планують здійснити виїзди у райони, аби спростити доступ до діагностики жителям, що проживають далеко від центру і не мають змоги перевірити стан свого здоров’я.

– На сьогоднішній день, подібні акції повинні проводитись частіше. Для того щоб закликати людей вчасно звертати увагу на проблеми зі здоров’ям. Адже, лікувати діабет потрібно, але більш результативним буде попередження цієї хвороби, – повідомив Пилип Прудиус - головний лікар ВОКВЕЦ.

14.11.2016   Прес-служба