Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Сучасні методи лікування онкологічних захворювань
Img 0486

 

    Статистика говорить про те, що за останні 100 років за рівнем захворюваності та смертності в світі онкопатологія перемістилася з десятого місця на друге, поступаючись лише хворобам серцево-судинної системи. . Злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку. Онкологічна захворюваність стабільно зростає на 2,6-3% на рік, і рак продовжує «молодіти».

     З огляду на невтішні статистичні дані та з метою покращення якості надання онкологічної допомоги населенню, 11 листопада в офісному центрі «Кряж» відбулась міжобласна науково-практична конференція «Сучасні підходи в діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань».

    В її роботі взяли участь: доктор медичних наук – Д.Скорий, головний позаштатний гематолог МОЗ України – С.Клименко, завідуючий хірургічного відділення Київського міського онкоцентру – М.Анікусько, каедидат медичних наук, доцент – Д.Болюх, фахівець із медичного центру «Медіскан» – Ю.Перегончук.

     У ході конференції обговорили сучасні підходи до хірургічного лікування первинного та метастатистичного раку печінки, питання верифікації діагнозу раку грудної залози, відновно-реконструктивної хірургії грудної залози, особливостей мультидетекторної комп’ютерної томографії в онкогогії, хіміоемболізації злоякісних утворень.

    Перед початком конференції відбулось розширене засідання обласної протиракової експертної комісії. На засіданні проаналізували якість надання медичної допомоги пацієнтам із дисплазіями шийки матки за 9 місяців 2016 року. Володимир Шамрай у висновках відзазначив позитивні і негативні зміни, які відбулись за цей період часу: «Істотно зменшився відсоток пацієнтів, які відмовляються від лікування, знизилась кількість занедбаних випадків раку шийки матки та раку молочної залози. Але є проблеми із вчасною діагностикою і виявленням ракових утворень, якістю лікування, що призвело до збільшення смертності».

    Підсумовуючи результати конференції, можна сказати, що медична допомога хворим онкологічного профілю – складний лікувально-діагностичний процес, ефективність якого визначається не лише особливостями захворювання, рівнем кваліфікації спеціалістів та можливостями використання сучасної діагностики й лікування, а й відповідальним ставлення медичних представників та держави до цієї болючої медико-соціальної  проблеми.

11.11.16 р.                                                   Прес-служба     ДОЗ ОДА