Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Свято білих пелюсток
Img 2632

Лікарі, професори, медпрацівники, батьки та діти зібралися разом 10 листопада, в Арт-галереї «Інтер Шик».  Круглий стіл посеред гелієвих кульок, іграшок, величезних витинанок і квітів присвятили передчасно народженим дітям.

Захід приурочений до Міжнародного дня передчасно народжених дітей, який світова спільнота відзначає 17 листопада. Дату започаткували з 2009 року за ініціативою Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми. День білих пелюсток, як його ще називають у всьому світі (підкреслити особливу тендітність і незахищеність малюків) об'єднує людей у проблемі зростання кількості передчасних пологів.

Зібрання мало чим нагадувало круглий стіл і більше походило на теплу зустріч давно знайомих людей. Малеча, батьки, лікарі, доктори наук, які дякують один одному, створювали душевну та радісну атмосферу.

Організувала зустріч доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри педіатрії № 1 Вінницького медичного університету Ольга Яблонь. До урочистостей приєдналися також: Тетяна Бондаренко – начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню ДОЗ ОДА, Заслужений лікар України, завідувач відділенням патології новонароджених Марія Добіжа, Інна Кукуруза – лікар акушер-гінеколог, заступник головного лікаря по акушерству та гінекології Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова.

Кожен відзначав, що  сучасні технології дозволяють рятувати життя багатьом малюкам, вагою менш, ніж 1000 г.

-Саме для втілення цієї мети у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні  1980 року створене відділення для виходжування недоношених дітей під керівництвом  Заслуженого лікаря України Радомської  Альбіни Павлівни, яка  виховала   плеяду лікарів-неонатологів Вінниччини, – розповідає Ольга Яблонь. –  За останні 16 років неонатальна служба дитячої обласної лікарні розширилась до трьох  відділень у складі Неонатального центру (відділення анестезіології та інтенсивної терапії  новонароджених, відділення патології новонароджених та відділення для недоношених дітей).

Вона додала, що за цей час  вилікувано та виходжено більше 10 тис. дітей, які народились передчасно з вагою від 500 до 2500 г. Серед пацієнтів значну частину складають діти з дуже малою масою тіла – до 1500 г. Найменший пацієнт відділення мав масу 540 грам.

За життя недоношеного малюка борються лікарі-неонатологи, Але і самі діти з перших днів відвойовують право на власне життя. В них дуже мала - 1000-1500 грам або екстремально-мала маса тіла  -  до 1000 грам. Одиниці таких дітей виживають у всьому світі. Про те, що роблять з такими малюками, щойно вони з'являються на світ, розповів акушер-гінеколог Центру матері та дитини Сергій Чечуга:

– Після того, як народилася крихітка, її в кувезі (інкубаторі для новонароджених) транспортують у відділення реанімації та інтенсивної терапії, – розповідав лікар, – Там роблять усе можливе для порятунку її життя. Будь які дотики руками, коли перед тобою 700-800 грам можуть бути травматичними. Основна проблема таких малюків – навіть не недолік ваги, а надто низький розвиток життєво важливих систем і органів організму. А тому наступний крок – спостереження.

Завдяки спільним зусиллями лікарів, передчасно народжені малюки виростають повноцінними, здоровими людьми.

Богдан Левицький прийшов подякувати медпрацівникам, які його виходили 17 років тому.

- Я дуже схвильований, адже не очікував, що буде така кількість людей, - сказав він, - Із розповідей мами, я народився з вагою 1300 грамів. Мені робили операції, переливання крові, зупинялося серце. Дуже багато разів мене «відкачували». Хочу подякувати своєму лікарю Діні Петрівні Сергеті. Як би не було її, напевно, що не було б і мене.

Зараз Богдан навчається в медичному коледжі, планує і далі продовжувати навчання в інституті і думає стати в майбутньому хірургом.

Мама Галина приїхала з Бершаді, разом із своїм маленьким хлопчиком, щоб поділитися спогадами, як це - в 19 років народити дитину раніше терміну.

 - Ми прожили в лікарні три місяці, - розповіла молода мама, - Дитина народилася з вагою 1350 грамів. Він був у дуже важкому стані: чорний, майже не дихав і в такому стані був десь три місяці. Я постійно стояла під дверима в очікуванні, що мені скажуть лікарі. Це тягнулося вічність! Але обійшлося, дитину врятували.

 Під час заходу були і сльози, і усмішки, і радість, і щастя в очах щасливих матерів та діток, яким, не зважаючи на передчасні пологи, лікарі зуміли зберегти життя.

Тетяна Бондаренко  під час зустрічі зауважила:

   -Порятунок передчасно народжених малюків – справа не лише лікарів. Це тяжка боротьба за життя як медиків, так і новонародженого, і його батьків. Зазвичай, дитинка, що з’явилася на світ раніше запланованого, уже є справжнім борцем за своє життя. Треба усіма силами допомагати кожному такому малюку.    

 Організатори нагородили спеціальними значками «Борець за життя» усіх учасників зустрічі -  як лікарів, так і малечу. На закінчення проекту гості свята традиційно випустили у небо білі кульки.

 

10.11.2016   Прес-служба ДОЗ ОДА