Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Уляна Супрун розповіла про медичну реформу вінниччанам
Img 2428

    4 листопада воконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун з робочим візитом відвідала Вінницю.

    У межах поїздки до Вінниці Уляна Супрун взяла участь у конференції «Захід зустрічає Схід: педіатрична практика в системі громадського здоров’я», де поспілкувалась з педіатрами області.

    В Національному медичному університеті імені Пирогова урядовець детально презентувала зміни в галузі охорони здоров'я, які відбудуться із січня 2017 року. На зустрічі були присутні студенти та викладацький склад, обласні фахівці, представники Міністерства охорони здоров’я, члени громадських об’єднань та засоби масової інформації.

    Для студентів, аспірантів та викладачів Вінницького медичного університету Уляна Супрун провела лекцію, на тему: «Освітні медичні системи Європи та США. Як змінити українську систему навчання студентів-медиків?» Особливу увагу під час лекції вона акцентувала на низькому рівні володіння англійською мовою студентської молоді, що значно впливає на якість освіти і розвиток їх, як майбутніх медичних працівників. Наголосила на тому, що повинен бути жорсткіший відбір абітурієнтів, адже 40 % випускників-медиків не працюють за спеціальністю. Підкреслила: «Я за якість – не за кількість».

    Під час зустрічі з медиками та громадськістю Вінниччини Уляна Супрун детально  розповіла про зміни у системі фінансування закладів охорони здоров’я, підсилення сімейної ланки, уніфікацію клінічних протоколів, ліцензування медиків, як спеціалістів, легалізаціїю медичних асоціацій.

    «Перший рік – 2017 рік, будемо переходити на таку систему фінансування первинної ланки, коли кожна родина обирає собі сімейного лікаря, педіатра, терапевта і вони будуть підписувати з ним контракт. Цей лікар буде отримувати фінансування за кожного пацієнта і супроводжувати цього пацієнта. Під час першого року, ми також будемо визначати, які послуги будуть надані на первинній ланці, на третинній і які повинні бути тарифи на послуги» – зазначила Уляна Супрун.

    Під час зустрічі вона дала відповідь на запитання, яке турбує мільйони українців, а особливо пенсіонерів: як зробити ліки доступними?

    – Ми зараз завершуємо роботу над новою політикою лікарських засобів. В цій новій політиці ми звужуємо перелік лікарських засобів в Україні і їх буде набагато менше ніж зараз, зараз їх є більше 1000, буде близько 300. Вони не будуть визначені по торговельних марках, вони будуть визначені по МНН, рецепти будуть виписані по МНН. А пацієнти можуть собі вибрати яку захочуть торговельну марку. Відшкодовуватимуться ліки для пацієнтів з серцево-судинним захворюванням, цукровим діабетом та бронхіальною астмою, – сказала Уляна Супрун.

    Повідомила про те, що зміни очікують також і на екстрену медичну допомогу. Зокрема планується створення кол-центрів, перенавчання медиків, які працюють на «швидкій допомозі», водіїв автівок «швидкої» змінять екстрені медичні техніки, у відділеннях екстреної медичної допомоги будуть створені відділення невідкладних станів. Також очільниця МОЗ України зазначила: «Ми мусимо навчити надавати екстерну медичну допомогу наших поліцейських, наших водіїв, які працюють на громадському транспорті, мусимо навчити наших вчителів. Швидка навіть, як приїде вчасно за 10 хвилин, як вимагається законодавством не може всіх врятувати вчасно. Нам потрібно більше надавати ці знання цивільним людям, не медикам, щоб вони зрозуміли, як надавати допомогу і підтримати життя до приїду швидкої».

    Уляна Супрун звернула увагу на те, що потрібно проводити більш активно профілактику, проводити вчасно вакцинацію. Адже, це фінансово краще для країни, бо 1 гривня інвестована в профілактику зберігає більше 10 гривень на стадії лікування. Це величезна різниця у фінансуванні.

     Дискусія відбувалась жваво та викликала велику кількість запитань та різноманітних емоцій. Уляна Супрун відзначила позитивні зміни у реформуванні медичної галузі області. Після завершення виступу Уляни Супрун, всі бажаючі мали змогу поставити питання. Зокрема, запитували про долю медичного страхування в рамках нової реформи, ліків для онкохворих та подальшу долю онкодиспансерів в умовах реформи.

 

 

   07.11.2016 року         Прес-служба                                               ДОЗ ОДА