Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
УВАГА! Перший виїзд «КВІТКИ»!
Img 2329

    Свій перший виїзд пересувний цифровий мамограф  «Квітка», який було передано Вінницькому обласному онкологічному диспансеру 27 вересня, здійснив у село Шпиків Тульчинського району. Отримання ВОКОД пересувного мамографа стало завершальним етапом благодійного американо-українського проекту «Незабутня Квітка», який розпочав на Вінниччині засновник цього проекту Алекс Гутмахер рівно рік тому. Розуміючи соціальну важливість цієї проблеми, обласна влада одразу долучилась до участі в благодійному проекті. Завдяки ініціативі обласної влади для успішної реалізації проекту було залучено 3 млн. 950 тис. грн.

    Депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я Ярослав Хребтій зазначив:

    - Дуже задоволений, що спільними зусиллями з директором ДОЗ ОДА Людмилою Грабович, головним лікарем ВОКОД Володимиром Шамраєм, головним лікарем Шпиківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Наталією Філатовою, ми спланували роботу і зуміли організувати перший виїзд мамографа в Шпиків. Знаю, що ситуація із захворюванням на рак молочної залози в Тульчинському районі є невтішною.  Мамограф і надалі буде їздити по всій області і безкоштовно обстежувати жінок. Наближення такої допомоги до жителів віддалених сіл, які не завжди зможуть дістатися до Вінниці, надзвичайно важливе для збереження здоров'я нашої нації.

   Наталія Філатович - завідувач Шпиківською амбулаторією ЗПСМ розповіла,  що її дільниця обслуговує 5500 тисяч населення.

    - В житті селища приїзд мамографа ­­­­­- дуже знаменна подія, адже на обліку знаходиться 84 жінки з мастопатіями. Але, на жаль, сільські жінки не завжди мають змогу приїхати в обласний центр на обстеження.  Акція дуже потрібна, вважаю, що якби мамограф приїжджав хоча б два рази на рік, набагато більше жінок мало би змогу обстежитися і вчасно виявити патологію молочних залоз, - сказала завідувачка амбулаторією.

Мамограф «Квітка» дуже потужний, один із найкращих в Україні. За розподільною здатністю він вищий, ніж аналогові мамографи, функція передачі даних дозволяє одразу передавати знімок в будь-який лікувальний заклад України. Пацієнтки, у яких виявлено хворобу на ранній стадії, мають високий шанс на одужання.

     -Наше основне завдання  - виявити патологію на доклінічному рівні, відстежувати фонові і передракові захворювання, - наголосив Володимир Шамрай - головний лікар ВОКОД,  головний онколог області. Фахівець впевнений, що такі виїзди стануть регулярними. Завдяки діяльності пересувного мамо графа, лікарі отримали змогу обстежити більше жінок, що потрапляють у групу ризику. Основною групою ризику є жінки старші 35 років, таких жінок на Вінниччині налічується більше 500 тис

    Ситуація в Тульчинському районі є невтішною. За дев'ять місяців 2016 року в Тульчинському районі було діагностовано рак молочної залози у двадцяти жінок, з них лише у чотирьох хвороба була у першій стадії, що свідчить про відсутність своєчасної діагностики. Адже, у Вінницький області рак молочної залози першої-другої стадії діагностується у 95 відсотках випадків, з яких хвороба у першій стадії реєструється у 33-35%. Організатори акції та лікарі сподіваються, що робота пересувного мамографа наблизить якісну діагностику до найвіддаленіших куточків нашої області.

    -Вкотре наголошую - рак не є вирок! – підкреслив Володимир Шамрай, -  Виявлена на ранніх стадіях хвороба, є цілком виліковною. Закликаю жінок дбати про власне здоров'я, не забувати самообстежуватися, а після 40 років раз на рік проходити мамографію! Квітка Цісик стала на сторожі здоров'я жінок Вінницької області, цей мамограф «Квітка» - найкраща данина пам'яті про співачку, - додав головний лікар ВОКОД. 

 

04.11.2016     Прес-служба ДОЗ ОДА