Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Синдром Дауна не хвороба, а особливість
Img 2061

 

    Синдром Дауна. Цей діагноз більшість батьків вважають вироком для своєї дитини, і багато в чому це результат упереджень і численних міфів, які досі широко поширені в нашому суспільстві. Адже серед людей із синдромом Дауна є митці, музиканти, моделі і навіть актори.

    Застарілі міфи та стереотипи, які завжди крокували нога в ногу із цим діагнозом розвіяли на семінарі-тренінгу з питання впровадження «Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги синдром Дауна», який відбувся на базі Вінницької обласної клінічної лікарні ім.М.І.Пирогова.

    Участь у заході взяли лікарі-неонатологи, лікарі-педіатри,  лікарі загальної практики сімейної медицини, дитячі неврологи, лікарі-генетики. В роботі також взяли участь представник батьківської організації «Вінниця Даун синдром» – Наталія Косницька, президент Всеукраїнської благодійної організації «Даун синдром» – Сергій Кур’янов , депутат Вінницької міської ради – Людмила Станіславенко,  кандидат медичних наук, координатор Української медичної групи з синдрому Дауна ВБО «Даун синдром» – Венера Шевченко, головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги дорослого населення ДОЗ ОДА –Світлана Швидюк, засоби масової інформації.

    Розглядалися питання психологічної підтримки сімей, у яких народилася дитина з синдромом Дауна, зняття первинного стресу батьків, їх супровід на ранніх етапах починаючи з пологового будинку, диспансерного нагляду за дитиною із синдромом Дауна, вчасного діагностування та лікування супутніх захворювань, а також актуальні питання здійснення професійних консультацій та всебічної допомоги особам, які мають дітей з особливими потребами, з питань інклюзивного навчання та виховання.

    Особливу увагу більшість учасників звернули на проблему адаптації дітей із синдромом Дауна у суспільстві. Психолог Валентина Максимовська зазначила: «Діти із синдромом Дауна, які живуть у сім’ях і соціально активні, значно випереджають у розвитку тих дітей, які ізольовані стінами дитячих будинків».

    Венера Шевчук поділилась із присутніми власним досвідом виховання дитини із особливостями. Вона наголосила на тому, що батькам таких дітей потрібно бути особливо уважними, постійно слідкувати за їх станом здоров’я, вчасно діагностувати та лікувати супутні захворювання, прислухатись до порад лікарів і огортати дітей любов’ю та піклуванням.

    Як приклад, розглянули постать Пабло Пінеда – актора, який отримав кінонагороду, здобув вищу освіту, працював викладачем і є переконливим доказом того, що синдром Дауна не є для людини остаточним вироком. Дуже багато залежить від мужності самої людини, її готовності боротися за себе і своє майбутнє, а також, звичайно, від любові і допомоги її близьких.

    Обговорення даної теми не залишило нікого із присутніх байдужим.

 

19.10.2016р.                               Прес-служба       ДОЗ ОДА