Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
За здоров'я жінки!
Img 8531

    Щороку 20 жовтня в світі відзначається День боротьби з раком молочної залози – однієї із найбільш агресивних онкологічних патологій. Серед усіх онкологічних захворювань жінок, рак молочної залози посідає сумне перше місце. Щороку в світі діагностується більше одного мільйона випадків захворювання на рак молочної залози, 16 тисяч випадків реєструється у українських жінок. В Україні щороку від раку молочної залози помирають вісім тисяч жінок. Всього в Україні сьогодні зареєстровано більше 165 тисяч пацієнтів із діагнозом «рак молочної залози».

   На Вінниччині ситуація краща – хворобу на пізніх стадіях виявляють у п'яти відсотків пацієнток. В нашому регіоні рак молочної залози в першій-другій стадії діагностується у 95% жінок. Проте, в умовах сьогодення неприпустимо, щоб раки зовнішньої локалізації діагностувалися занадто пізно. Здоров'я жінки – це справа державна, адже жінки – це запорука майбутнього кожної держави. Сучасна медицина досягла певних успіхів в боротьбі із раком молочної залози. Проте, кожна жінка повинна бути помічником і соратником лікарів в боротьбі за найцінніший в світі скарб – власне здоров'я.

    Як головний онколог області, закликаю до цього всіх представниць прекрасної половини людства. Кожна жінка повинна дбати про своє здоров'я, бути уважною до себе. Всім представницям прекрасної статі, починаючи з юного віку, необхідно регулярно самообстежувати свої молочні залози, і в жодному разі не забувати про щорічні візити до гінеколога. Жінки у віці «після 35» повинні раз на рік робити УЗД молочних залоз, а після 40 бажано проходити обстеження у лікаря-мамолога і робити мамографію. Новий сучасний цифровий мамограф «Квітка», який отримав в результаті благодійної акції ВОКОД, дозволить щороку обстежувати близько восьми тисяч жінок у найвіддаленіших районах області.

    Жінки, що входять до групи ризику повинні більш пильно слідкувати за своїм здоров'ям і відвідувати лікаря з профілактичною метою частіше.

    До групи ризику відносяться жінки, старші 40 років. Спадковість також є великим фактором ризику. Якщо у жінки в анамнезі були родичі, хворі на рак молочної залози, яєчників, шлунку, підшлункової залози – вона в групі ризику. Я би радив таким жінкам обов'язково пройти генетичне обстеження на мутацію генів BRCA 1/2, адже вірогідність виникнення онкологічних захворювань у носіїв генетичних мутацій становить 90 відсотків! Такі обстеження можливо пройти і в лабораторіях Вінниці.

    Закликаю жінок не нехтувати цією порадою! Пацієнтки, у яких виявлено мутації  генів BRCA 1/2 повинні відвідувати мамолога і робити УЗД молочних залоз і мамографію раз на півроку.

    Отже, любі жінки! Слідкуйте за своїм здоров'ям, звертайтеся до лікарів, кохайте, народжуйте здорових дітей, адже ваше здоров'я  – майбутнє України! 

 

З любов'ю і повагою, головний лікар ВОКОД,

головний онколог Вінницької області,

голова ГО «Асоціація онкологів Поділля»,

к.м.н. Володимир Шамрай.