Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Майстер-клас з ендоваскулярної хірургії
Img 8899

Подовжити та покращити якість життя неоперабельним онкохворим обіцяють вінницькі хірурги

    З таким меседжем пройшла низка заходів, організованих обласним клінічним онкологічним диспансером. З метою надання методичної та практичної допомоги до Вінниччини був запрошений завідуючий відділенням рентген-хірургії Інституту невідкладної хірургії ім.Зайцева, доктор медичних наук, професор Ю.Авдосієв. Юрій Володимировичодин з найкращих в Європі ендоваскулярних хірургів, віце-президент міжнародної Асоціації ендоваскулярних хірургів та інтервенційних радіологів. Майстер – «золоті руки», як, із вдячністю, називають його колишні пацієнти, у перший день перебування в області виконав складні інтервенційні втручання хіміоемболізації хворим з раком печінки, злоякісною пухлиною тіла матки та неоперабельним раком прямої кишки. Поряд були наші, вінницькі хірурги – молоді, завзяті, перспективні – кардіохірург Олег Сергійчук та онкохірург Дмитро Болюх. Вони не просто спостерігали, затаївши подих, за хірургічним почерком Майстра, вони набиралися досвіду відчувати хворого, ситуацію, працювати інструментами, приймати рішення і оперативно діяти. Бо вже завтра «вчителя» не буде поруч, а пацієнтів, для яких це, можливо єдиний, шанс на життя, згідно офіційних даних статистики, не поменшає. Оскільки своєї такої операційної  онкодиспансер не має, майстер-клас, перший в Україні в такому форматі, проводився в умовах рентген-операційної Вінницького регіонального діагностично-лікувального Центру серцево-судинної патології. Головний лікар якого, Володимир Гладких, запевняє, що рентген-операційна їх закладу готова приймати на лікування онкологічних хворих.

    Наступного дня про переваги хіміоемболізації, як дієвого комбінованого сучасного методу лікування пацієнтів злоякісними новоутвореннями, розповів професор Ю.В.Авдосієв під час своєї лекції-презентації для фахівців обласної спеціалізованої установи онкологічного профілю.

    Інтервенційна хірургія – надзвичайно актуальний метод не далекого майбутнього, а вже сьогоднішнього дня. Саме це довели за круглим столом, який відбувався і в режимі прес-конференції, вчений хірург з Харкова та головний лікар Вінницького онкодиспансеру. Метод хіміоемболізації, за словами очільника нашого профільного диспансеру Володимира Шамрая,  «відкриває нові горизонти» в лікуванні онкологічних хворих ІV клінічної групи, які раніше, на жаль, вважалися неоперабельними, а тому безнадійними. Спілкуючись із журналістами, харків’янин Юрій Авдосієв розповів про основні відмінності цього методу введення хіміопрепаратів. По-перше, оперативне втручання по часу займає від 30 хвилин до 1,5 години, відбувається під місцевим знеболенням, отже не має вікових обмежень і обмежень з приводу супутніх захворювань. Відсутність загальної анестезії та мала травматичність операції значно полегшує й скорочує  післяопераційний період, скорочується також термін перебування хворого на ліжку до 1-3 діб, з’являється можливість економії коштів, що в свою чергу дає змогу більшій кількості хворих пройти курс лікування. З іншого боку, також має свої позитивні відмінності і сам спосіб підведення ліків, оскільки спочатку хіміопрепарат (навіть при хіміорезистентних формах є ефект при введенні одного препарату) вводиться безпосередньо в артерію, що живить вражений метастазами орган, потім вводиться емболізуюча речовина, яка утримує високу концентрацію хіміопрепарату всередині пухлини протягом досить тривалого часу. Завдяки цьому хіміопрепарат мінімально впливає на здорові тканини, що покращує перенесення хворими хіміотерапії та значно зменшує побічні дії досить токсичних «сильних ліків».

    Методика ендоваскулярної хірургії досить молода, їй приблизно півсторіччя, але, з погляду на життя людини, це той період, коли вже є дані про віддалені наслідки лікування й можна зробити висновки. Продовжуваність життя для хворих на рак четвертої клінічної групи становить максимально1,5-2 роки. Використання хіміоємболізації продовжує, вже сьогодні, цей термін до 5 років, неоперабельні хворі переходять в розряд операбельних. Покращується і якість життя – багато з них перестає приймати наркотичні речовини.

    Втішним є те, що наука не стоїть на місці і з кожним днем дає все більше надії на одужання.

 

                                                                        

16.09.2016                                Прес-служба ДОЗ ОДА