Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Нрада з питань роботи екстренної медичної допомоги
4

    Актуальні проблеми, що стосуються розвитку, функціонування екстреної медичної допомоги і взаємодії з первинною ланкою медицини, обговорювало керівництво Департаменту охорони здоров’я ОДА під час наради з керівниками Центрів екстреної медичної допомоги і Центрів первинної медико-санітарної допомоги

    Відкрив зібрання головний лікар Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза.

    Під час свого виступу він підкреслив, що екстрена та невідкладна допомога в області знаходиться в цілком задовільному стані, районні станції повністю забезпечені медикаментами. Реорганізація служби екстреної та невідкладної медичної допомоги позитивно вплинула на стан надання цього виду медичної послуги для жителів області. 

    Поряд з цим, ще залишаються проблемні питання. Потребує певних змін вдосконалення алгоритму взаємодії сімейних лікарів, фельдшерів зі службою екстреної медичної допомоги та переадресації викликів. Одним з найбільш проблемних питань, з якими зіштовхується служба швидкої допомоги – поганий стан доріг. Це один з основних факторів, що спричинюють затримку з доїздом до пацієнта.

    Під час зібрання учасники проаналізували рівень підготовки працівників екстреної (швидкої) медичної допомоги, порушили низку важливих для галузі проблем, пов’язаних з наданням невідкладної допомоги в області. 

    Особливо важливим, за словами Людмили Грабович – директора ДОЗ ОДА, – є питання кваліфікації медсестер, фельдшерів і лікарів, а також забезпечення бригад «швидкої» необхідним обладнанням та транспортом. 

    Директор ДОЗ також наголосила, що необхідно сумлінніше підходити до вирішення кадрових питань. По можливості – поповнювати службу молодими фахівцями та вдосконалювати роботу тих, хто уже працює. Медичним працівниками, особливо первинної ланки, важливо чітко диференціювати екстрені та невідкладні стани й діяти відповідно до протоколів. Очільниця медичної галузі регіону закликала учасників вжити негайних заходів для покращення взаємодії служби екстреної медичної допомоги і сімейної медицини. Має бути налагоджена і співпраця з керівниками районів та сільських рад.

    Обговорення проблем викликало активну дискусію між учасниками заходу. Найбільш резонансним було питання матеріально-технічного забезпечення станцій екстреної медичної допомоги.
     На завершення наради директор Департаменту подякувала присутнім за плідну роботу та зазначила: «Ми маємо докласти максимум зусиль для того, щоб усі поставлені питання вирішувалися комплексно» 

29.08.2016     Прес-служба ДОЗ ОДА