Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
"ДіаЄвро"– міжнародний футбольний чемпіонат серед людей з діабетом
Img 7001

    Діабет або «солодка хвороба» – одне з найдавніших відомих людству захворювань, яке проявляється стійким підвищенням рівня глюкози в крові, порушенням всіх видів обміну речовин. Якщо раніше недугу діагностували переважно у літніх людей, то нині цей діагноз ставлять молодим людям і навіть дітям. Кожні 2 секунди реєструється 6 нових випадків цукрового діабету у світі, а кожних 6 секунд у вмирає один пацієнт. У зв’язку із такими невтішними статистичними даними 2016 рік ВООЗ проголосила роком боротьби із цукровим діабетом.

    Проте, цукровий діабет – це не вирок. Українська діабетична федерація (УДФ) з 1993 року проводить спортивні заходи для того, щоб люди з діабетом розуміли, що вони можуть займатися спортом і це дуже корисно для їхнього здоров’я.

  У 2012 році вперше був проведений футбольний турнір серед людей з цукровим діабетом «ДіаЄвро-2012». Цей унікальний соціальний проект, покликаний привернути увагу суспільства до глобальної проблеми «солодкої хвороби» в Україні і світі та запобігти інвалідизації людей із цукровим діабетом.

     Цьогоріч в м. Сараєво (Боснія і Герцеговина) відбудеться V Міжнародний чемпіонат з фут-залу для людей з діабетом − «ДіаЄвро 2016» , в якому візьмуть участь 16 команд, в тому числі і збірна України.

     З цього приводу 18 липня відбулася прес-конференція у якій взяли участь Валентина Очеретенко − голова Ради УДФ, віце-президент Міжнародної діабетичної федерації (IDF − 2003-2009); Ірина Власенко − директор проекту «ДіаЄвро», член правління Європейського регіону IDF (2015-2017); Пилип Прудиус − головний лікар, обласний спеціаліст ДОЗ ОДА, відповідальний за методичну роботу за фахом «Ендокринологія», президент Вінницької обласної асоціації ендокринологів; Вадим Кудіяров − президент фонду Вінницької обласної благодійної організації БФ «Здорова нація»; Сергій Чесноков – капітан команди «ДіаЄвро Україна»; Костянтин Тіщенко – лікар команди ДіаЄвро; Максим Фурман – наймолодший член команди «ДіаЄвро Україна».

    Під час прес-конференції торкнулися питання відсутності державної фінансової підтримки соціального проекту (навіть дорогу на чемпіонат минулоріч гравці оплачували самостійно), недостатнього інформування суспільства про захворювання і психологічну адаптацію людей, які страждають на цукровий діабет.

    Пилип Прудиус спростував твердження про те, що людям із діабетом заборонено займатись спортом. Згадав імена багатьох професійних спортсменів, таких як хокеїст Роберт Халл, яким діагноз не завадив збудувати блискучу кар’єру.

    Костянтин Тіщенко розповів: «Люди, хворі на цукровий діабет, які грають у футбол мають більше шансів стати повноцінними членами суспільства і забути про недугу. Внаслідок фізичної активності стабілізується обмін речовин у тканинах і спостерігається покращення стану хворого. Проте люди з цією недугою повинні дотримуватись певних правил та обмежень: проходити регулярні обстеження, збалансовано харчуватись, слідкувати за самопочуттям, вчасно приймати ліки. Під час гри обов’язково одягати засоби індивідуального захисту – щитки і носити лише якісне та зручне взуття, щоб уникнути травмувань, які у хворих на діабет загоюються довше, ніж у здорових людей».

    На завершення прозвучала фраза письменників Ільфа та Петрова, яку можна вважати девізом «ДіаЄвро 2016»: «Порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих».

 

 

 

19.07.2016                                                   Прес-служба ДОЗ ОДА