Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Колегія ДОЗ
13

Підсумки діяльності охорони здоров’я галузі та пріоритетні завдання на ІІ півріччя поточного року обговорили на Колегії ДОЗ

«Ми приречені бути відповідальними приймаючи рішення, які не зашкодять», – Анатолій Олійник

 

    19 липня, за участі губернатора – Валерія Коровія та голови обласної ради – Анатолія Олійника, відбулось розширене засідання Колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації: «Про підсумки діяльності галузі охорони здоров’я регіону в І півріччі 2016 року та актуальні завдання на ІІ півріччя поточного року», під час якої, до уваги аудиторії (головні лікарі,обласні та міські позаштатні спеціалісти, директори медичних коледжів) було представлено 4 доповіді.

   Головними промовцями на Колегії виступили: директор Департаменту охорони здоров’я ОДА – Людмила Грабович, яка доповіла про стратегічні напрямки розвитку галузі, а також стан та її перспективи; заступник директора ДОЗ ОДА – Надія Марусяк; начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню – Ольга Задорожна та начальник КУ «Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Вінницької області – Василь Железняк.

   Доповідачі акцентували свою увагу як на плюсах так і на мінусах у розвитку галузі станом на поточний час. Так, Надія Марусяк привернула увагу лікарів до проблеми зростання показників по пренатальній смертності серед новонароджених: «Коли я бачу такі дані, у мене виникає питання: «Що робить наша жіноча консультація!?». Нам необхідна максимально рання система обліку вагітності та, обов’язково, пренатальний скринінг», – наголосила заступник директора Департаменту.

    Розглядаючи роботу галузі, спеціалісти зверталися й до аналізу основних показників діяльності,  тем надання медичної допомоги населенню на первинному рівні, наданню стаціонарної допомоги, роботі обласних та районних закладів охорони здоров’я, їх співпраці із місцевою владою

- Дуже прикро, що деякі міські голови не розуміють необхідності у налагоджені співпраці медичних установ із владою та допомоги їм на місцевому рівні, – зауважила директор Департаменту охорони здоров’я ОДА.

    Заслухавши доповіді спеціалістів, звернувши увагу на зауваження щодо розвитку системи охорони здоров’я області, голова Вінницької облдержадміністрації – Валерій Коровій акцентував увагу присутніх на необхідності інтегрування приватних лікарень в загальну систему медичної допомоги. Наголосив на недопустимості політизації галузі та досягненнях, яких вдалося сягнути за останній період.

- Ми не повинні допускати популізму. Охорона здоров’я – наш пріоритетний напрямок роботи, – наголосив губернатор. – Ми повинні побудувати стратегію – щоб кожен спеціаліст галузі знав (на 4-5 років) у якому напрямку рухатись і, якими є пріоритетні питання. Влада та галузь охорони здоров’я  повинні тісно співпрацювати. Це необхідно для підтримки населення та руху вперед, – наголосив Валерій Коровій.

   До слів голови ОДА приєднався й голова обласної ради Анатолій Олійник, який також наголосив на важлдивості такого питання, якість медичної допомоги.

 

 

                                        19.07.2016                                                       Прес-служба ДОЗ ОДА