Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Велика кардіохірургія на Вінниччині: старт відбувся
3

 

    Медицина Вінниччини не стоїть на місці, знаходиться у постійному розвитку. Доказом цього є проведена нещодавно перша в області операція на відкритому серці.

    Хірургічному втручанню, яке відбулося 9 червня, передували майже 3 місяці підготовки та кілька тижнів реабілітації під пильним наглядом лікарів Вінницького регіонального клінічного центру серцево-судинної патології (ВРКЦСП). Операція пройшла   успішно, наразі  пацієнт почувається добре і уже виписався додому.

    Про це повідомив під час спілкування  прес-конференції  Володимир Гладких - головний лікар ВРКЦСП. Спілкувалися з журналістами також Голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Людмила Грабович – директор обласного Департаменту охорони здоров’я, Олександр Шиш – очільник міського ДОЗ,  Василь Лазоришинець – директор Національного Інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова, кардіохірург Інституту Амосова – Сергій Руденко,  Василь Мороз – ректор Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, Юрій Мостовий  – радник міського голови з питань охорони здоров'я, професор, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб ВНМУ імені М.І. Пирогова.

    Разом із представниками ЗМІ присутні обговорювали подальші перспективи та можливості  розвитку кардіохірургії на Вінниччині.

    Голова ОДА зазначив, що співпраця з Інститутом Амосова – надзвичайно важливий та цінний напрямок роботи у лікуванні та профілактиці серцево-судинних захворювань.

    -Для нас має принципове значення те, що ми зробили вагомий крок вперед у розвитку кардіохірургії. Це є також ще одним кроком до створення надсучасного Кардіоцентру. Влада області разом із Кабінетом Міністрів України та Світовим банком потужно працюють у цьому напрямку, - зазначив очільник області.

    Аортокоронарне шунтуванняце операція, під час якої беруть здорову судину хворого і підшивають до коронарної артерії вище та нижче від місця звуження. Відтак, кров починає циркулювати «в обхід» пошкодженої ділянки.

    Таке втручання є поширеною у світі практикою, але для Вінницької області – це дебют і водночас старт великої кардіохірургії. Аби він був вдалим, персонал Центру попередньо пройшов спеціальне стажування у стінах Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України.

    Загалом, участь в операції взяли 14 фахівців з Вінниці та Києва. Тривало шунтування близько трьох з половиною годин.

    Наміри розвивати кардіохірургічну практику в регіоні підтримав Департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА. Людмила Грабович зазначила, що Департамент буде робити усе,  аби створити  необхідні умови для роботи Центру сьогодні. А також сприяти продовженню створення нового надсучасного Кардіоцентру спільно зі Світовим банком.

    -Ми зробимо усе можливе, щоб забезпечити фахівців необхідним обладнанням, а також будемо й надалі допомагати у розвитку та розширенню спектру послуг кардіохірургії в області, - додала Людмила Грабович.

    Донедавна хворих зі складними діагнозами доводилося відправляти до столиці і далеко не кожен пацієнт витримував таку подорож. Наразі ж після вдалого першого досвіду вінницькі кардіохірурги планують розширення видів втручань: оперуватимуть патологію клапанів серця та виправлятимуть вроджені вади.

05.07.2016          Прес-служба ДОЗ ОДА