Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Вінницька область-Свєнтокшиське воєводство: офіційний візит Вінницької делегації
13332936 1740608272861849 5319037337224297664 n

    Делагація Вінницької області на чолі з Директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимиром Мережком з офіційним візитом відвідала Сьвєнтокшиське воєводцтво Республіки Польща.

    До складу делегації, що впродовж 6-7 червня, з метою обміну досвідом та поглиблення співробітництва візитувала у Польському воєводстві увійшли: Директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна, Директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук та Директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Людмила Грабович.

    6 червня делегація Вінниччини зустрілася з керівництвом Сьвєнтокшиського регіону, зокрема Маршалком воєводства – паном Адамом Ярубасом, Віце-маршалком воєводства – паном Яном Мачков'яком та Віце-головою Сейміку Сьвєнтокшиського воєводства – паном Тадеушем Ковальчиком. Крім того, у зустрічі взяли участь колеги представників української делегації, а саме Директор регіонального центру соціальної політики – пані Барбара Якаска-Грін, Директор Сьвєнтокшиського центру усиновлення –пані Анна Соколовська-Смолковська, Директор Департаменту охорони здоров'я – пані Анна Ноцунь та Директор Департаменту розвитку сільських територій та навколишнього середовища – пан Славомір Неугебауер зі своїм заступником.

    У ході зустрічі сторони обговорили перспективні напрямки співпраці та поглиблення уже існуючих, розглянули ряд організаційних питань, зокрема, майбутній візит делегації голів РДА Вінницької області до партнерського регіону з метою отримання практичних знань з реформи децентралізації. Також обговорили візит делегації Вінниччини управління з надзвичайних ситуацій, а також держстандарту з метою встановлення партнерських контактів.  

    Після зустрічі в Маршалківській управі Сьвєнтокшиського воєводства вінницька делегація була поділена на дві групи за професійним спрямуванням: групу соціальної політики і охорони здоров'я та групу охорони навколишнього середовища та регіонального розвитку.

    Під час дводенного візиту делагація відвідала чимало інституцій. Так група соціальної політики та охорони здоров'я побувала у  Закладі опіки та виховання «Ками», житлі для осіб похилого віку, людей з інвалідністю та осіб з хворобою Альтцгеймера, Будинку соціальної допомоги (призначенему для людей з хронічними соматичними захворюваннями та людей, які потребують допомогу у зв'язку з віком або інвалідністю), повітовому закладі професійної активності у Стикові, метою діяльності якого є прийом на роботу осіб з легкими і середніми ступенями інвалідністі та реабілітаційному центрі на основі закладу, де реабілітацію можуть проходити як люди з інвалідністю, так і мешканці, які цього потребують.

    Крім того Людмила Грабович та Наталя Заболотна відвідали Сьвєнтокшиський центр онкології, який є одним з найсучасніших в Польщі, сільську лікарську амбулаторію, в якій поспілкувалися з медсестрою про систему контакту пацієнта з сімейним лікарем на первинному рівні та оглянули саму амбулаторію, її оснащення, пункт прийому пацієнта та лікарський кабінет, Об'єднану воєводську лікарню для дітей і дорослих.

    Група охорони навколишнього середовища та регіонального розвитку в складі Директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимира Мережка та Директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Миколи Ткачука, в рамках програми, відвідали Келецький водоканал, де ознайомились з його діяльністю та послугами, а також очисні споруди в гміні Сіткувка-Новіни, де мали можливість побачити технологічні процеси очищення стічних вод; гміну Богорія, де в містечку Янчице перебували в міжгмінному закладі управління комунальними відходами. Крім того, вінничанини відвідали Європейський центр геологічної освіти у Хенчінах, який функціонує як наукова інституція Варшавського університету,

    За результатами зустрічей сторони домовилися про розширення партнерських контактів, поглиблення співпраці на рівні окремих інституцій та обговорили можливість участі у грантових програмах та написання спільних українсько-польських проектів.

  Домовившись про подальші взаємні візити Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, від імені голови облдержадміністрації Валерія Коровія, запросив делегацію Сьвєнтокшиського воєводства на чолі з Маршалком Адамом Ярубасом на святкування 25-річниці Незалежності України.

 

 

                                                           10.06.2015                                                                   Прес-служба ДОЗ ОДА