Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Семінар-нарада фтизіатрів
1

«Вчасне виявлення і діагностика хвороби допоможуть швидше вилікувати хворих, та зменшити показник захворюваності»

    Відповідно до наказу МОЗ від 18.08.2010 року «Про затвердження Стандарту інфекційного контролю за туберкульозом в лікувально-профілактичних закладах, місцях довгострокового перебування людей та проживання хворих на туберкульоз»,  25 травня, на території ВОСТМО «Фтизіатрія» було проведено навчальний семінар-нараду з питань інфекційного контролю за туберкульозом у загально-лікувальній мережі.

    До участі у семінарі було запрошено фтизіатрів області, а також сімейних лікарів.

    Під час заходу до слова запрошували спеціалістів галузі, серед них: головний лікар ВОСТМО «Фтизіатрія» – Олександр Служивий, обласний фтизіатр – Світлана Андрушенко, та завідувач лабораторією ІІІ рівня діагностики туберкульозу – Неоніла Безсмертна.

    Учасники семінару-наради обговорили проблемні питання галузі, розглянули основні положення та компоненти інформаційного контролю (ІК) за ТБ, звернули увагу на особливості та вимоги щодо методики, безпеки збирання, транспортування біологічних зразків, а також звернули увагу на настанови та висновки місії ВООЗ щодо досягнень та проблемних питань з ІК в Україні у 2015 році.

  • Вінницька область має один із найвищих показників захворюваності на ТБ серед контактних осіб, – повідомила Світлана Адрушенко, – тому не варто забувати про інформаційний контроль, адже його дотримання та правильне впровадження є найдешевшим та найдієвішим способом боротьби з ТБ.

    Розглянувши усі питання семінару, учасники заходу приступили до активного обговорення інших питань, які в подальшому зможуть покращити роботу фтизіатрів та допоможуть вчасно виявляти захворювання у пацієнтів.

  • Ми працюємо для пацієнтів! Тому вчасне виявлення і діагностика хвороби допоможуть швидше вилікувати хворих та зменшити показник захворюваності, – зазначила обласний фтизіатр.

 

 

 

 

                       25.05.2016                                                                                                              Прес-служба ДОЗ